Полски фудбалски сојуз: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''ФудбалскаПолски асоцијацијафудбалски на Полскасојуз''' ({{lang-pl|Polski Związek Piłki Nożnej;}} '''PZPN''') е главна [[Фудбал|фудбалска]] организација во [[Полска]].
 
 
{{fb start}}
{{UEFA associations}}
{{fb end}}
 
 
[[Категорија:Европски фудбалски федерации|Полска]]
[[Категорија:Фудбал во Полска]]