Разлика помеѓу преработките на „Обединето Кралство“

с
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
* [http://web.archive.org/web/20020529112202/http://www.fco.gov.uk/servlet/Front?pagename=OpenMarket/Xcelerate/ShowPage&c=Page&cid=1007029390554 Обединето Кралство: Служба за надворешни и комонвелтски работи] {{en}}
* {{CIA World Factbook link|uk|Обединетото Кралство}}
 
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Држави на Европскиот континент}}
{{Обединето Кралство}}
 
{{ЕУ}}