Разлика помеѓу преработките на „Евроспорт“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот: Поправа пренасочувања)
с
{{Главна|Eurosport 2}}
Дополнителен канал кој овозможува повеќе спортски настани со директен пренос, емисии и најнови вести. Eurosport 2 беше пуштен во етерот на 10. јануари 2005 година и моментално е достапен во 35 земји, вршејќи перенос на 10 различни јазици: бугарски, англиски, француски, италијански, германски, грчки, унгарски, руски, полски, романски, српски и турски.
Eurosport 2 самата себе си се опишува како “новата генерација на спортски канали” посветена на тимски спортови, алтернативни спортови, забава, вклучувајќи кошарка, крикет, [[Национална хокејарскахокеарска лига|НационалнаНационалната хокејарскахокеарска лига]] на затворено, Американската рагби-лига на затворено, сурфање, Шампионска лига во одбојка, натпревари од Австралиската рагби-лига, Светско првенство во руски хокеј и др.
 
== Eurosport HD ==