Разлика помеѓу преработките на „Илиџиево (општина)“

с
fixing dead links
с (fixing dead links)
 
== Населени места ==
Општината Илиџиево е создадена на 1 јануари 2011 г. согласно законот „Каликратис“<ref>[http://web.archive.org/web/20100705024807/http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf Ν. 3852/10]</ref> со спојување на три стари општини: Илиџиево, Кавакилево и Куфалово.
 
=== Општинска единица Илиџиево ===