Разлика помеѓу преработките на „Вештачки сателит“

нема опис на уредувањето
с
===Модули на сателити===
Сателитската функционална сестраност е вгнездена со нејзините технички делови и оперативни карактеристики. Набљудувајќи ја анатомијата на типичен сателит, се откриваат 2 модула.
{{Вселенски лет}}
 
[[Категорија:Сателити| ]]
[[Категорија:Далечинско истражување]]