Разлика помеѓу преработките на „Долмабахче“

Одземени 67 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с
[[Категорија:Туристички атракции на Истанбул]]
[[Категорија:Босфор]]
[[Категорија:Отоманска архитектура]]
[[Категорија:Архитектура од 19 век]]