30 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Одземени 65 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1579]] 
|[[Мехмед Паша Соколовиќ]], [[Турција|турски]] [[јаничар]] и важен [[државникотоманска империја|османлиски]] во [[Отоманска Империја|Османското царстводржавник]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1953]] 
|[[Чарлс Вилијам Милер]], неофицијалниот татко на [[фудбал]]от во [[Бразил]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1961]] 
|[[Ли ди Форест]], [[САД|американски]] пронаоѓач.
|}
<noinclude>