Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
|[[Жералд Курт]]<ref>[http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=123011926451&id=17&prilog=0&setIzdanie=22469 Курт: Нема кодифициран швајцарски јазик]</ref>
|{{Flag|Switzerland}}
|[[СолотурнЗолотурн]], [[Швајцарија]]
|
|-