Разлика помеѓу преработките на „Човекови права“

Додадени 10 бајти ,  пред 7 години
* Осудувањето на [[смрт]]
* Ако човекот е продаден или третиран како [[слуга]]
* Гаснењето на водата при неплаќање на тааодредена сметка
* Непостоење на бесплатно [[школување]]
* Казнувањето на личност без правилно судење
Анонимен корисник