Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Antonio Brsjacki“

(→‎Кориснички права: ново заглавие)
 
Здраво Антонио. Секоја чест за сликите кои ги подигате на Википедија, бидејќи имаме голема потреба од ислустрирање на статиите поврзани со Македонија. Политиката на нашата википедија е да се намали бројот на локални подигнувања на слики и затоа би ве замолил сликите да ги подигате на проектот наречен Ризница ([http://commons.wikimedia.org/wiki/%D0%93%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0 Commons]), кој е специјализиран само за слики кои можат да се користат за сите јазични изданија на википедија. Значи процедурата е сосема иста, само што [http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Commons:Upload/mk&uselang=mk треба да одите на овој линк] и таму да подигнете слика, соодветно да ја лиценцирате и таа истата се појавува на македонската википедија. Однапред Ви благодарам и само напред. Поздрав --[[Корисник:Raso mk|'''<font face="Segoe Script" color="#00008B" size="3px">Р</font>''']] [[Разговор со корисник:Raso mk|'''<font face="Segoe Script" color="blue" size="3px">ашо</font>''']][[Image:Aero-stub img.svg]] 00:21, 4 јануари 2012 (CET) Р.Ѕ. Слиите кои ги имавте предходно подигнато морав да ги избришам и морав рачно да ги префрлам на заедничката ризница. [http://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%94%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8,_%D0%BA%D1%83%D1%9C%D0%B0.JPG Еве како изгледа]
 
==Re>Нов шаблон==
Здраво Antonio Brsjacki. Во моментот не сум активен на Википедија на македонски јазик, но колку можам ќе ти помогнам доколку ми напишеш за кој шаблон станува збор. Доколку станува збор за истиот шаблон како [[Шаблон:Митрополити на МПЦ-ОА]] и да се направи сличен кој би се викал [[Шаблон:Преспанско-пелагониски митрополити]]. Поздрав--[[User:Тиверополник|Тиверополник]] <small>([[User talk:Тиверополник|разговор]])</small> 07:57, 6 февруари 2014 (CET)
 
== Кориснички права ==