Влад Цепеш: Разлика помеѓу преработките

Додаден 31 бајт ,  пред 8 години
с
fixing dead links
[проверена преработка][проверена преработка]
с (fixing dead links)
* [http://www.spiritualislibrae.com/vlad-tepes-the-historical-dracula/ Влад Цепеш, историски Дракула]
* [http://www.royalty.nu/Europe/Balkan/Dracula.html Влад III Дракула]
* [http://web.archive.org/19981207033207/members.aol.com/johnfranc/drac05.htm Биографија на Влад III]
* [http://www.cus.cam.ac.uk/~jrh11/DracParNEW.doc ''Приказната за Дракула''] - руски ракопис од 1490 со превод на англиски (документ)
* [http://altreligion.about.com/library/weekly/aa102203a.htm Вистинскиот живот на Дракула]