Разлика помеѓу преработките на „Шефилд“

Додадени 127 бајти ,  пред 7 години
с
с
 
== Спорт ==
=== Фудбал ===
* [[ФК Шефилд]] — најстар [[фудбалски клуб]] во светот, основан во 1857 г.
* [[ФК Шефилд Јунајтед]]
* [[ФК Шефилд Веднесдеј]]
 
=== Снукер ===
* [[Светско првенство во снукер]], во театарот „Крусибл“