Разлика помеѓу преработките на „Британско кралско семејство“

с
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q645968 (translate me))
* [[Елизабета II|Кралицата на Обединетото Кралство]]
* [[Принц Филип, Војвода од Единбург|Војводата од Единбург]] (сопругот на Кралицата)
* [[Чарлс, Принц од Велс|Принцот од Велс]] и [[Камила, (Војвотка од Корнвол)|Камила, Војвотката од Корнвол]] (најстариот син на Кралицата и неговата сопруга)
** [[Вилијам (војвода од Кембриџ)|Вилијам, Војводата од Кембриџ]] (постариот син на Принцот од Велс) и сопругата [[Кетрин (војвотка од Кембриџ)|Кетрин, Војвотката од Кембриџ]] со синот [[Џорџ (принц од Кембриџ)|Џорџ, Принцот од Кембриџ]] (р. 2013).
** [[Принц Хари од Велс]] (помладиот син на Принцот од Велс)
* [[Принц Ендрју, Војвода од Јорк|Војводата од Јорк]] (вториот син на Кралицата)