Разлика помеѓу преработките на „Кинеска кујна“

Додадени 348 бајти ,  пред 12 години
+надворешни врски
с (Бот Додава: hu:Kínai konyha)
(+надворешни врски)
==Надворешни врски==
*[http://star.vecer.com.mk/tekst.asp?tid=8061 Кинеска кујна, Вечер] {{mk}}
*[http://www.restaurants.com.mk/restoran.php?restoran=29&language=1 Мени на кинескиот ресторан „Ѕвезден океан“, Скопје] {{mk}}
*[http://www.zk.com.mk/Details.aspx?zaglavje=2016 Директориум на кинеските ресторани во Македонија] на [[Златна книга]]
 
[[Категорија:Кинеска кујна|*]]