Разлика помеѓу преработките на „Нема земја за старци“

Додадени 27 бајти ,  пред 12 години
оскар-шаблон
(оскар-шаблон)
Најдобар филм ('''награда''') <br>Најдобра актер во споредна улога ('''награда''') [[Хавиер Бардем]]
<br>Најдобра режија ('''награда''') <br>Најдобро адаптирано сценарио ('''награда''') <br>Најдобра кинематографија ('''номинација''') <br>Најдобра монтажа ('''номинација''')<br>Најдобра звучна монтажа ('''номинација''') <br>Најдобри миксани звуци ('''номинација''')
 
 
{{ОскарФилм}}
 
 
 
[[Категорија:Филмови]]