Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Илинденско востание“

(Потреба од скратување на статијата)
(→‎Одринско: Карта.)
 
AS for all insults to Bulgarians as Tatars, remember that one of the founders of VMORO was Dr. Hristo TATARCHEV and when insulting bulgarians in this way you insult one of the founders of VMRO, you say you are so proud of, and confess his bulgarian origin.
Kind Regards,
 
Като место на востанието во статията се посочени Македония и Одринско. Бришенето на картата на востанието со покажани востаничките територии во Македония и Одринско е неразумно и неоправдано. [[User:Jingiby|Jingiby]] <small>([[User talk:Jingiby|разговор]])</small> 15:28, 13 февруари 2013 (CET)
 
== Илинден и Илинденско востание ==
3.634

уредувања