Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 7 бајти ,  пред 8 години
с
Отстрането уредувањето на Bjankuloski06 (разговор), вратено на последната верзија на Brest
с (Отстрането уредувањето на Bjankuloski06 (разговор), вратено на последната верзија на Brest)
 
[[Категорија: Аргеадска династија]]
[[Категорија: Кралеви на АнтичкаКралството Македонија]]
 
[[af:Perdikkas I van Makedonië]]