Ореовец: Разлика помеѓу преработките

Додадени 157 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Ореовец преместена како Ореовец (појаснување))
Нема опис на уредувањето
* [[Ореовец (Порече)|Ореовец]], село во Порече
* [[Ореовец (Прилепско)|Ореовец]], село во околината на [[Прилеп]]
* [[Ореовец (Серско)|Ореовец]] (Ореховец), село во околината на [[Сер]], Егејска Македонија
 
{{појаснување}}