Аеродром Хановер: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам en:Hannover-Langenhagen Airport во en:Hannover Airport)
сНема опис на уредувањето
 
* [[Air Berlin]] (Аликанте, [[Аеродром Анталија|Анталија]], Аресифе, [[Аеродром Будимпешта|Будимпешта]], Крф, Џерба, Фуертевентура, [[Аеродром Хургада|Хургада]], Ибица, Кос, Ламезија Терме, Лас Палмас, Лондон Станстед, Луксор, Малага, Монастир, [[Аеродром Минхен|Минхен]], [[Аеродром Нирнберг|Нирнберг]], [[Аеродром Палма Де Мајорка|Палма Де Мајорка]] [[Аеродром Приштина|Приштина]], Шарм Ел Шеик, Стокхолм Арланда, Тенерифе Југ, [[Аеродром Виена|Виена]], [[Аеродром Цирих|Цирих]])
* [[Condor Airlines|Condor]] ([[Аеродром Анталија|Анталија]], Чанија, Даламан, Фуертевентура, Хераклион[[Ираклион]], [[Аеродром Хургада|Хургада]], Ларнака, Лас Палмас, [[Аеродром Палма Де Мајорка|Палма Де Мајорка]], Родос, Шарм Ел Шеик, Тенерифе Југ)
* [[Karthago Airlines]] (Монастир) [сезонски]
* [[Nouvelair]] (Монастир) [сезонски]
* [[TUIfly]] ([[Аеродром Анталија|Анталија]], Аресифе, Боа Виста, [[Аеродром Катанија|Катанија]], Крф, Даламан, Дубровник, Фаро, Фуертевентура, Фунчал, ХераклионИраклион, [[Аеродром Хургада|Хургада]], Истанбул Сабиха Гокчен, Херез де ла Фронтера, Клагенфурт, Кос, Лас Палмас, Луксор, Махон, Манчестер, Милано Бергамо, Наполи, Њукасл, Олбија, Палермо, [[Аеродром Палма Де Мајорка|Палма Де Мајорка]], Родос, Ријека, Римини, Сал, Салцбург, Шарм Ел Шеик, [[Аеродром Штутгарт|Штутгарт]], Тенерифе Југ, Солун, Венеција)
* [[XL Airways Germany]] (Арвидсјаур, Родос) [сезонски]