Разлика помеѓу преработките на „Влашки јазик“

Додадени 63 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Романски јазици}}
 
[[Категорија:Источни романскиИсточноромански јазици]]
[[Категорија:Романски јазици]]
[[Категорија:Власи]]
[[Категорија:Јазици во Македонија]]
 
[[af:Aroemeens]]