Разлика помеѓу преработките на „МКБ-10“

Додадени 57 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.4) (Робот: Додава hi, ia; брише: de, ko
(Создадена страница со: '''[[Меѓународна статистичка класификација на болестите и сродните здравствени проб...)
 
с (r2.6.4) (Робот: Додава hi, ia; брише: de, ko)
[[bs:MKB 10]]
[[ca:CIM-10]]
[[de:ICD-10]]
[[et:RHK-10]]
[[en:ICD-10]]
[[fa:فهرست کدهای آی‌سی‌دی-۱۰]]
[[fr:Liste de codes CIM-10]]
[[hi:आईसीडी-१०]]
[[hr:MKB-10]]
[[id:ICD-10]]
[[ia:Classification International de Infermitates]]
[[it:ICD-10]]
[[jv:Daftar kodhe ICD-10]]
[[ko:ICD-10]]
[[hu:BNO-10 kódok listája]]
[[nl:ICD-10]]
4.229

уредувања