Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Тиверополник“

с
Покана за Вики средба
с (Покана за Вики средба)
==Шаблон==
Здраво Тивер. [[Шаблон:Османлиско-унгарски војни|Oвој шаблон]] погрешно излага низ статиите, наместо на крај, се појавува на почеток. Ако можеш премести го шаблонот на крај од текстот. Јас ги средив сличните вакви шаблони за Македонија и Србија. Ако имаш време се разбира, ако не јас ќе го средам штом најам време. Позз--<big><font face="Monotype Corsiva">[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стоіаноски]]</sup></font></big> 22:39, 3 февруари 2012 (CET)
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 18:03, 1 март 2012 (CET)
941.847

уредувања