Гуштери (род): Разлика помеѓу преработките

Додадени 3.388 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: {{Taxobox | name = ''Гуштери'' | image = Lacerta agilis.jpg | image_width = 200px | image_caption = планинска гуштерица | re...
(Создадена страница со: {{Taxobox | name = ''Гуштери'' | image = Lacerta agilis.jpg | image_width = 200px | image_caption = планинска гуштерица | re...)
(нема разлика)