Мол: Разлика помеѓу преработките

Додадени 49 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: ta:மோல்)
сНема опис на уредувањето
:''N''<sub>A</sub> - Авогадров број.
 
[[Категорија:Единици за количество супстанција]]
 
{{Link FA|pt}}