Линукс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 7 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: ar:جنو/لينكس
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Менува: ar:جنو/لينكس)
[[als:Linux]]
[[am:ሊኑክስ]]
[[ar:جنو/لينكس]]
[[an:Linux]]
[[as:লীনাক্স]]
[[be:Linux]]
[[be-x-old:Linux]]
[[bg:Линукс]]
[[bar:Linux]]
[[bs:Linux]]
[[br:Linux]]
[[bg:Линукс]]
[[ca:GNU/Linux]]
[[ceb:Linux]]