Разлика помеѓу преработките на „Готски јазик“

Додадени 14 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Додава: kv:Гот кыв)
с
* В. В. Євченко, ''Готська мова'', Житомир, 2002
 
[[Категорија:Готски јазик| ]]
 
{{ИЕ-јазик-никулец}}
 
[[Категорија:Мртви јазици во Европа]]
[[Категорија:Источногермански јазици]]