Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: oc:Dennis Ritchie
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: oc:Dennis Ritchie)
[[ja:デニス・リッチー]]
[[no:Dennis Ritchie]]
[[oc:Dennis Ritchie]]
[[pl:Dennis Ritchie]]
[[pt:Dennis Ritchie]]
86.434

уредувања