Разлика помеѓу преработките на „Големи Езера“

Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
:''Оваа статија е за групата на северноамерикански езера. За африканските езера, видете [[Африкански големи езера]]. За други значења видете [[Големи езераЕзера (појаснување)]].''
{{Без извори|датум=август 2010}}
:''Оваа статија е за групата на северноамерикански езера. За африканските езера, видете [[Африкански големи езера]]. За други значења видете [[Големи езера (појаснување)]].''
 
[[Податотека:Great Lakes from space.jpg|мини|350п|десно|Големите Езера од вселената.]]
{{Региони во светот}}
 
[[Категорија:Географија на САД]]
[[Категорија:Географија на Канада]]
[[Категорија:Големи Езера]]
[[Категорија:Географија на Северна Америка]]