Разлика помеѓу преработките на „Куков Проток“

Одземени 53 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Cook Strait.jpg|thumb|250px|right|Поглед на протокот]]
[[Податотека:Cookstraitferry.jpg|thumb|250px|right|Траектот ''[[Арахура (траект)|Арахура]]'' кој оперира во Куковиот Проток (на сликата во Марлборските заливи)]]