Разлика помеѓу преработките на „Бил Гејтс“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: tt:Билл Гейтс)
| image = Bill Gates 2004 cr.jpg
| caption =
| birth_date = {{роден на|28|октомври|1955}} (5254 години)
| birth_place = [[Сиетл, Вашингтон|Сиетл]], [[Вашингтон (сојузна држава)|Вашингтон]], [[САД]]
| death_place =