Разлика помеѓу преработките на „Логотет“

Додадени 26 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: lt:Logotetas Брише: fr:Logothète du Drome)
с
* ''Logothetes tou stratiotikou'', одговорен за воената економија и заслугите на воените лица.
 
[[Категорија:Управување со Византија]]
 
[[bg:Логотет]]