Разлика помеѓу преработките на „Alitalia“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: интернационални -> меѓународни, File -> Податотека)
|key_people = Roberto Colaninno (Директор) <br /> Rocco Sabelli ([[Извршен Директор|CEO]])
|hubs = [[Аеродром Рим Фиумичино]]
|focus_cities = [[Аеродром Болоња]]<br />[[Аеродром Катанија]]<br />[[Аеродром Милано Линате]]<br />[[Аеродром Милано Малпенза]]<br />[[Аеродром НаполиНеапол]]<br />[[Аеродром Торино]]<br />[[Аеродром Венеција]]<br />
|frequent_flyer = MilleMiglia
|lounge = Club Freccia Alata <br /> Welcome Air One <br /> Sky Team Elite
721

уредување