Разлика помеѓу преработките на „Воден пат“

Додадени 1.990 бајти ,  пред 13 години
Нова страница: '''Воден пат''' е пловна водна површина. Ова може да виде река, езеро, океан и [[кана...
(Нова страница: '''Воден пат''' е пловна водна површина. Ова може да виде река, езеро, океан и [[кана...)
(нема разлика)