Разлика помеѓу преработките на „ГНУ-ова лиценца за слободна документација“

с
Бот: Промена на шаблон: Infobox software license; козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Infobox software license; козметички промени)
{{Инфокутија за софтверска лиценца
{{infobox software license
| name = ГНУ-ова лиценца за слободна документација
| image = [[Податотека:Heckert GNU white.svg|160п]]
| version = 1.3
| publisher = Free Software Foundation, Inc.
| date = '''Тековна верзија''':<br />3 ноември 2008
| Debian approved = Да, без неменливи делови
| Free Software = Да
941.847

уредувања