Селиште (Дебар)

Селиште — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар и општината Селиште.

Селиште
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

ИсторијаУреди

ГеографијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди