Секс, љубов и тајни

Секс, љубов & тајни кратка телевизиска серија на UPN. Се емитуваше во Северна Америка за време на септември и октомври, 2005. Серијата е создадена од Мајкл Генс и Ричард Реџистер. Серијата беше најавена како Секс, лаги и тајни кога UPN почна да ја најавува летото, но зборот Лаги беше променет со зборот Љубов.

Секс, љубов и тајни
УлогиДенис Ричардс
Ерик Балфор
Џејмс Стивенсон
Лорен Џерман
Лукас Брајант
Омар Бенсон Милер
Тамара Тејлор
Земја на потеклоСАД
Бр. на епизоди10 (6 неприкажани)
Продукција
Времетраење42 минути (60 со реклами)
Прикажување
Првична мрежаUPN
Првично прикажување27 септември, 2005 – 18 октомври, 2005
Мрежна страницаupn.com/shows/sex love secrets/

РејтинзиУреди

Серијата имаше премногу ниска гледаност и само по 4 епизоди беше прекинато нејзиното емитување. Откако првата епизода не ја гледале голем број на гледачи, се имало надеж дека серијата ќе почне да се гледа повеќе од втората епизода но кога виделе дека сѐ уште не се гледа решиле да прикажат само уште неколку епизоди за да се решат некои работи во серијата и за да некои фанови видат барем нешто но кога виделе дека гледаноста била толку ниска веднаш ја прекинале.