Сара Мејс

Сара Костадиновска или позната како Сара Мејс (р. 20 октомври 1990 во Скопје) — македонска поп пејачка, харфистка и кант автор. Таа е сопруга на водителот Димитар Атанасовски.

Сара Костадиновска
Основни податоци
Роден(а)20 октомври 1990
Скопје
Жанр(ови)поп
Занимање/њапејачка
Мрежно местоhttps://www.instagram.com/sarahmace__/

Дискографија

уреди

Спотови

уреди
Спот Година Режисер
Сон 2012 Владимир Дади Ивановски, Нена Зафировска
Намбареја 2014 Дарко Мораитов
Пеперутки 2015 Горан Костадинов
Немам пари 2017 Горан Костадинов
Небо 2017 AleXanDeR Принц
Лажев 2017 Ѓорѓи Вацев, Пеце Здравковски
Црна капина 2018 Љупка Андоновска
Гласот на децата 2018 Оливер Пап
Копито 2019 AleXanDeR Принц
Трепет 2020 Christian Shemko
Фрекфенција 2023 Christian Shemko
Очи вселена 2023 Томислав Живковиќ

Наводи

уреди