СОУ „Др. Ибрахим Темо“ - Струга

„Д-р Ибрахим Темо“ — средно училиште во Струга, Општина Струга[1].

Д-р Ибрахим Темо

Место
Општина: Струга
Место: Струга
Основни информации
Директор: Урим Крека
Настава на: македонски, турски и албански
Контактни информации
Портал dr_ibrahimtemo.schools.edu.mk

Основање и развојУреди

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врскиУреди