Росник

село во Белградско, Албанија
(Пренасочено од Рошник)

Росник или Рошник — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и општината Рошник.

Росник
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Географија

уреди

Историја

уреди

Демографија

уреди

Култура

уреди

Личности

уреди

Поврзано

уреди

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди