Добре дојде!

Здраво, Miki k, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--brest 13:04, 2 мај 2008 (UTC)

ЛатиницаУреди

Одговорив на твојата порака на Разговор:Nokia Morph. Во ред е загриженоста, а всушност и јас сум еден од тие што многу се нервираат кога гледаат непотребна употреба на латиница. ;) Сепак, постојат отстапки, коишто ги наведов таму и кај Crnorizec. Tе молам прочитај го мојот одговор таму, да не се повторувам. Ако сакаш да дискутираш повеќе за тоа или имаш друг проблем, слободно обрати ми се на мојата страница за разговор. Поздрав! --iNkubusse A? 04:21, 5 јуни 2008 (UTC)