Добре дојде!

Здраво, Marijaiemilija, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Милош 20:25, 27 февруари 2007 (UTC)

Мислам дека е подобро да се експериментира со некоја друга статија. Статијата Тјурингова машина добро е да се доуреди. Ако ви треба помош прашајте, можеби можам да помогнам.--brest 19:00, 18 мај 2007 (UTC)

Мислам дека правите премногу #REDIRECT--brest 10:17, 29 мај 2007 (UTC)