Добре дојде!

Здраво, KWiki, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 02:33, 11 декември 2012 (CET)

BiciklizamУреди

Zdravo i tebi. Može se reči da sam sasvim spontano počeo se baviti opčenito s Vikipedijom, a nakon toga i sa biciklizmom. Doduša, može se reči da sam i sam neki seriozni biciklistički amater, pa tako vozim skoro svaki dan bicikl, bilo da je pitanje po gradu, neki posao, rekreativno, malo po planinama ili duge staze (baš sam juče vozio deonicu od 90 km). Takođe pratim i skoro sve utrke u ovom sportu, ne samo goleme trke, kako Tour, Giro ili Vuelta, nego i sve ostale koji spadaju u Svetsku turneju. Preporučujem ti da počneš iz te tačke i počni je uređivate. Nakon toga, samo po sebi si dolazi. Nažalost u zadnje vrijeme i sam imam jako malo vrijeme za uređivanje članke, pa tek sada je sređujem Giro, ali biće sve, jer ne može vozite bicikl, raditi, malo prošetati i imati vrijeme za na Vikipediju. Veliki pozdrav iz veoma sunčano i vruče Skoplje i još jednom kažem da mi je bilo jako milo pročitati tvoju poruku :) --Ehrlich91 (разговор) 19:13, 28 јули 2015 (CEST)

За купот 2015/2016Уреди

Зошто си го сменил насловот!? Подобро се пребарува кога спортската сезона започнува со бројките. Ќе го вратам по старо како и да е. И претходните сезони така ќе ги направам во купот, како што направив во Првата и Втората лига. Секаде така прават, со бројки напред. Подобро е, верувај ми. Dandarmkd (разговор) 01:46, 8 август 2015 (CEST)