Добре дојде!

Здраво, FilipKarafiloski, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! Инокентиј (разговор)15:51, 07 февруари 2015 (CET)Одговори[одговори]

Здраво Филип оди на страницава Википедија:ВикиПроект СУГС „Јосип Броз Тито“ 2014-15 и пополни ја табелата доколку имаш проблем со пополнување на истата слободно прашај ме! Повторувам не се срами да ме прашаш за помош! Поздрав--Инокентиј (разговор) 15:51, 07 февруари 2015 (CET)Одговори[одговори]

  • Ти помогнав малку со инфокутијата и насловите ти скратив непотрбни делови и категории, па ти останува само да го преведеш текстот и внимавај месеци со мала буква и универзитети и колеџи со мала а градот со голема и пред институцијата на пример како што е Скопски универзитет а не универзитетот во Скопје. Поздрав--Инокентиј (разговор) 17:20, 7 февруари 2015 (CET)Одговори[одговори]
  • ги исправив сите грешки досега допреведете го текстот и да Ви доделам поени. Поздрав --Инокентиј (разговор) 18:57, 14 февруари 2015 (CET)Одговори[одговори]