Добре дојде!

Здраво, 217.16.91.177, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Вик Ретлхед (разговор) 18:52, 2 октомври 2013 (CEST)

БелешкиУреди

  Ве молиме престанете со контрапродуктивните уредувања на Википедија. Вашите последни уредувања наликуваат на вандализам и како такви беа поништени. Доколку сакате да експериментирате, користете го песокот. Ви благодарам.--Вик Ретлхед (разговор) 18:52, 2 октомври 2013 (CEST)