Радомир (Албанија)

село во Албанија

Радомир (Албанија) — село во Албанија. Селото се наоѓа во општината Дебар од Дебарската област.

Радомир
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди