Радомир (Албанија)

село во Албанија

Радомир (Албанија) — село во Албанија. Селото се наоѓа во општината Дебар од Дебарската област.

Радомир
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Поглед на Радомир

Географија

уреди

Историја

уреди

Демографија

уреди

Култура

уреди

Личности

уреди

Поврзано

уреди

Наводи

уреди

Надворешни врски

уреди