ПОУ „Тодор Ангелевски“ - Горно Оризари

Подрачното основното училиште „Тодор Ангелевски“основно училиште во населбата Горно Оризари, Општина Битола, и е во склоп на ЦОУ „Тодор Ангелевски“[1]. Настава од петто до осмо одделение посетуваат и ученици од населбата Стрелиште.

ПОУ „Тодор Ангелевски“

Место
Општина: Битола
Нас. место: Горно Оризари (Битолско)
Местоположба
Основни информации
Директор: Стевче Петровски
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место www.todorangelevski.blogspot.com/
Телефон +389-47-553-084

Учество на натпревари уреди

Освоени награди уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште уреди

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски уреди