ОУ „Св. Кирил и Методиј“ - Стојаково

Св. Кирил и Методиј основно училиште во Стојаково, Општина Богданци[1].

Св. Кирил и Методиј "

Место
Општина: Богданци
Нас. место: Стојаково
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врскиУреди