ОУ „Невена Георгиева - Дуња“ - Кисела Вода

основно училиште во населбата, Општина Кисела Вода

Невена Георгиева Дуњаосновно училиште во населбата Чешма, Општина Кисела Вода[1].

Невена Георгиева Дуња

Место
Општина: Кисела Вода
Нас. место: Чешма
Местоположба

Карта

Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревариУреди

Освоени наградиУреди

Познати личности кои учеле во ова училиштеУреди

Познати личности кои предавале во ова училиштеУреди

Спортска салаУреди

Во јануари 2010 година, била пуштена во употреба новата спортска сала наречена „Независна Македонија“.[2][3]

НаводиУреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)
  2. „Пуштена во употреба новата спортска сала „Независна Македонија" во Кисела Вода“. vlada.mk. 2 јануари 2010. Посетено на 8 ноември 2017.
  3. „Нова спортска сала во Кисела Вода“. vecer.mk. 4 јануари 2010. Посетено на 8 ноември 2017.[мртва врска]

Надворешни врскиУреди