ОУ „Мите Богоевски“ - Ресен

Мите Богоевскиосновно училиште во Ресен, Општина Ресен.[1].

Мите Богоевски

Место
Општина: Ресен
Нас. место: Ресен
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари

уреди

Освоени награди

уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште

уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште

уреди

Наводи

уреди
  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски

уреди