ОУ „Маршал Тито“ - Струмица

„Маршал Тито“ основно училиште во Струмица, Општина Струмица[1].

Маршал Тито

Место
Општина: Струмица
Нас. место: Струмица
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Учество на натпревари уреди

Освоени награди уреди

Познати личности кои учеле во ова училиште уреди

Познати личности кои предавале во ова училиште уреди

Наводи уреди

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски уреди